O mnie

CODE

Front-end-developer

Jestem front-end developerem. Ukończyłem studia magisterskie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz podyplomowe studia informatyczne na AGH w Krakowie.
Posiadam wieloletnie doświadczenie jako web developer tworząc responsywne strony internetowe.
Głównym moim celem podczas tworzenia aplikacji internetowych jest najwyższa jakość. Wszystkie projekty w które jestem zaangażowany są w pełni responsywne oraz przetestowane na różych urządzeniach. Przykładam szczególną uwagę do kwestii aby każdy projekt był szczegółowo udokumentowany oraz miał możliwość łatwej rozbudowy w miarę rozwoju firmy.


Obecnie większość mojego czasu zawodowego poświęcam pracy jako programista webowy. Moja edukacja jak i doświadczenie zdobyte na wielu płaszczyznach pozwala mi na podejście do każdego projektu bardzo szczegółowo, upraszczając cały proces naszej współpracy, czego efektem jest profesjonalna witryna twojej firmy.
Tworzę responsywne strony internetowe, które pozwalają użytkownikowi twojej witryny, przeglądać jej zawartość w sposób najbardziej dogodny dla użytkownika jak i do urządzenia z którego akurat korzysta. Zwracam również szczególną uwagę na kompatybilność stron www z różnymi wyszukiwarkami Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome, Microsoft Edge oraz aby witryna była obsługiawna na starszych wyszukiwarkach.

Joomla & WordPress

W wielu projektach klienci chcą mieć możliwość do zarządzania treścią własnej witryny samodzielnie.
Joomla oraz WordPress są najbardziej popularnymi systemami do zarządzania treścią (Content Management System), w których administrowaniu posiadam wieloletnie doświadczenie. Oba CMSy są stosunkowo proste w konfiguracji i posiadają możliwości przystosowania do prawie każego rodzaju projektu. Dzięki szerokiemu wachlarzowi dostępnych komponentów, widżetów czy dodatków można skonfigurować stronę www oszczędzając przy tym czas oraz pieniądze. Pracując z Joomlą lub WordPressem skupiam się na tym aby aplikacja była łatwa w użyciu i utrzymaniu, upewniając się, że klient będzie mógł zarządzać swoją witryną w najbardziej prosty i szybki sposób.

CMS

S.O.L.I.D Object Oriented Principles


SOLID OOP


Pisząc program / aplikację postępuję zgodnie z wzorcami programistycznymi. To pomaga stworzyć oprogramowanie najwyższej jakości jak i usprawnia sam proces programowania. Postępując jednak według tych zasad należy być skupionym na detalach gdyż użycie tych wzorców w zły sposób może spodować więcej problemów niż pożytku.

S.O.L.I.D Object Oriented Principles

DESIGN PATTERNS


Design Patterns


Wzorce projektowe to typowe rozwiązania problemów często napotykanych podczas projektowania oprogramowania. Każdy z nich stanowi plan, który po odpowiednim dostosowaniu pomaga poradzić sobie z konkretnym problemem w projekcie twojego kodu.
W poniższym artykule postarałem się przybliżyć wzorce projektowe: Builder / Budowniczy, Facade / Fasada oraz Command / Polecenie

Design Patterns

Test Driven Development


Test Driven Development


Test Driven Development jest podejściem pisania testów dla każdej funkcjonalności przed napisaniem kodu głównego. W pierwszym etapie test powinien nie powieść się, dopiero wówczas programista przystępuje do pisania kodu głównego, który to spowoduje że test zakończy się sukcesem. Nie musi być to perfekcyjny kod, istotne jest aby test został zaliczony. Dopiero w trzecim etapie programista przystępuje do refaktoryzacji kodu.

TDD